Geomorfologie Podřipska

Podřipsko je součástí geomorfologické oblasti Řipská tabule, která sousedí s Hazmburskou tabulí/ dělící čárou je řeka Ohře/ a Terezínskou kotlinou. Všechny tři uvedené oblasti tvoří pak podskupinu nazývanou Dolnooharská tabule. Dolnooharská tabule je součástí Středočeské tabule, která je součástí České tabule a ta zasahuje od Prahy až do Krkonoš. Rovinatý charakter České tabule nám umožňuje z Řípu pozorovat jak Prahu, tak i Sněžku.

Západně sousedí Dolnooharská tabule s dalším geologickomorfologickým celkem Českým středohořím, které je naopak hornaté.

Nejvyšší horou Dolnooharské tabule je bájemi opředená hora Říp/ 456 m.n.m./.

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz