O spolku Říp

V této nové rubrice budeme prezentovat činnost našeho spolku, který byl založen v září 2006 v restauraci U Faustů v Roudnici nad Labem a funguje tedy už více než 1 rok.

Cílem spolku je propagace regionu Podřipsko. Podřipskem rozumíme tzv. malé Podřipsko, které je administrativně vymezeno zákonem o nižších územních celcích z r. 2003 a odpovídá regionu obce s rozšířenou působností Roudnice n. L.. Zahrnuje 34 obcí.

Pořádáme turistické výlety po Podřipsku, označujeme zajímavá místa v regionu, na internetu informujeme o kulturních a sportovních akcích v regionu, pořádáme společenské akce a vydáváme propagační materiály s tématem Podřipska.

Důležitým datumem ve spolkovém životě je 11. 2. 2008, kdy jsme byli registrováni na MV ČR jako Vlastivědný spolek Říp, o.s..

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz