OBECNÉ INFORMACE O MIKROREGIONU
Co je to mikroregion?

Jako mikroregion můžeme brát v ůvahu určitou menší oblast, která je něčím nebo k něčemu vázána. V případě regionu Podřipsko je to hora Říp. Mikroregion není v tomto případě vymezen žádnými přesnými hranicemi ani body. Jde o abstraktní členění. Příkladem může být, například založení Sdružení Podřipsko některými obcemi, které leží v blízkosti hory Říp. Členy sdružení jsou obce, které vyjadřují určitý společný zájem.

Mikroregion Podřipsko se nachází na území dvou krajů a to Ústeckého kraje a Středočeského kraje. Samotná hora Říp leží v Ústeckém kraji a okresu Litoměřice.

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz