ČLÁNKY
Podřipsko průvodce (Hora Říp a okolí - Aktuální dění) Autor: MUDr. Ondřej Krajník
2009-11-28 00:00:00 Četlo: 3629 0 komentářů

Vážení Podřipané, všichni jsme si mysleli, že náš kdysi slavný region, který byl administrativně zrušen v roce 1960 vznikem ČSSR se po sametové revoluci bude bouřlivě rozvíjet. Přesto trvalo dalších 13 let, než byl zrušen bývalý okres Litoměřice a vznikl staronový region Podřipsko se svým historickým centrem Roudnicí nad Labem.

Splnil se tak sen desítek místních nadšenců v čele s PhDr. Quido Kastnerem o znovuobnovení starobylého regionu. S úctou jsme se pokusili navázat na práci těchto patriotů a po tříletých přípravách jsme se rozhodli vydat v knižní podobě vlastivědného průvodce Podřipsko.

Většina nakladatelů náš region zařazuje do turistického regionu České středohoří a o Podřipsku se zmiňuje většinou jen několika větami. Poslední samostatný průvodce našeho regionu vyšel před 70 lety. Toto opomenutí by chtěla naše kniha změnit. Každé obci v regionu věnujeme samostatnou kapitolu a navíc se zaměřujeme na největší turistické zajímavosti. To vše na 128 stranách křídového papíru ve formátu A4 a s velkým množstvím barevných obrázků. Bonusem je rozkládací mapa regionu přiložená ke každé knize. Kniha obsahuje osobní vyznání celebrit se vztahem k Podřipsku a zpestřením jsou i tipy na výlet.

Podobná publikace byla vzhledem k administrativnímu uspořádání před rokem 1989 nemyslitelná, a proto jsme rádi, že ji můžeme vydat právě ke 20. výročí sametové revoluce. Knížka vychází 1. 12. 2009 a my bychom si velmi přáli, aby nejméně jedna byla v každé podřipské rodině.


Příjemné čtení Vám přeje Vlastivědný spolek Říp, o. s.- nakladatel knihy Podřipsko průvodce.

Přidat komentář může pouze přihlášený uživatel.

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz