ČLÁNKY
Prohlídka původně románského kostela v Charvátcích - Aktualizováno!!! (Hora Říp a okolí - Cestování) Autor: MUDr. Ondřej Krajník
2008-12-22 10:50:46 Četlo: 3495 0 komentářů

Spolek Říp dnes oficiálně ukončil rok 2008 návštěvou původně románského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Charvátcích, který goticky upravili Augustiniáni stejnou stavební hutí, která potom začala stavbu i pražského Karlova mostu.

Kostel poté prošel mnoha úpravami až do své dnešní regotické podoby. Skrývá mnoho zajímavých stavebních prvků a sochařských děl. Přesné podrobnosti si můžeme vyhledat v průvodci, kterého nám sestavil pro tento výlet Honza Neruda ve formátu A4 a který každý účastník obdržel. Průvodce najdete zde.

 

Co bylo ale velkým překvapením bylo další vyprávění pana průvodce a výprava do podzemí ve dvoře fary, kde jsme nalezli dochované zbytky gotické tvrze o které se žádný turistický průvodce nezmiňuje. Výstavní prostor v hospodářských budovách fary je příležistostně využíván k výstavám, tak se na některou příští můžeme těšit.

 

Těšme se i na archeologický výzkum nově objevené chodby spojující kostel se školou. Chodba byla objevena při kopání obecního vodovodu v letošním roce.

Děkujeme za domluvení takto zajímavého výletu MUDr. Petru Francovi.

Podívejte se také na přiloženou fotogalerii.

Přidat komentář může pouze přihlášený uživatel.

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz