ČLÁNKY
Otevření naučné stezky - Říp (Hora Říp a okolí - Aktuální dění) Autor: MUDr. Ondřej Krajník
2008-11-26 16:34:41 Četlo: 3902 0 komentářů

Dobrý den,

My jsme členové ekologického kroužku při Základní škole v Roudnici nad Labem, Jungmannova ulice 660. Rádi bychom se s Vámi podělili o svůj úspěch. Podařilo se nám nainstalovat informační tabule a lavičky zde na Řípu. S celým projektem nám pomáhala samozřejmě řada dospělých.

Začalo to tím, že se nám náhodou do ruky dostala videokazet s nahrávkou pořadu české televize Hry na zelenou, kde se naše škola zúčastnila a byla úspěšná. Najednou jsme si řekli, že by bylo docela zajímavé udělat něco pro turisty, aby se dozvěděli, jak to vlastně s Řípem je.

Prohlíželi jsme si stránky organizace Sever Litoměřice a zjistili, že s Nadací Partnerství nabízí grant na vytvoření naučné stezky a bylo rozhodnuto.

V průběhu předchozího půl roku jsme shromažďovali materiál a promýšleli, jak a co by měly tabule obsahovat. Podařilo se nám sestavit informace do těchto celků:

  • co se dělo na Řípu v průběhu historie

  • živočišstvo

  • rostlinstvo

  • geologie

  • studánka

  • turistická osada

  • endemit - hvozdík

Složení našeho kroužku – Josef Hodek, Klára Sochorová, Pavel Král, Václav Richtr, Petr Rous, Anna Vovsová, Markéta Koubová, Tereza Šindelářová a Filip Tlustý.

Za všechno děkujeme naší vedoucí – paní učitelce Mgr. Dagmar Medáčkové.

Dnes tedy představíme naše společné dílo. Doufáme, že z něj budete mít radost a přinese Vám i nové poznatky.


Program:

Úvodní slovo - J. Král

Cvrčci – 1. píseň

Ekologický kroužek - projev

Cvrčci – 2. píseň

Recitace – Hora Říp ( Martina Kršová )

Cvrčci – 3. píseň

Slavnostní otevření – stuha ( J. Vlček, D. Medáčková )

 

Galerie k článku:

Přidat komentář může pouze přihlášený uživatel.

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz