ČLÁNKY
Nové turistické značení řipských vyhlídek (Hora Říp a okolí - Aktuální dění) Autor: MUDr. Ondřej Krajník
2008-03-30 21:16:56 Četlo: 3913 3 komentářů

Dne 30. 3. 2008 provedl spolek Říp instalaci nového turistického značení řipských vyhlídek. Ode dneška se návštěvníci mohou pokochat nejen skvělou vyhlídkou z jednotlivých míst na úbočí památné hory, ale

mohou se z instalovaných informačních tabulí dozvědět i mnoho zajímavostí z podřipských obcí a navíc mohou na každé vyhlídce shlédnout viditelné panorama i s popisky jednotlivých dominant. Naposledy byla panoramata na řipských vyhlídkách v roce 1919. Děkujeme majiteli památné hory panu Martinu Lobkowiczovi za povolení k osazení vyhlídek a návštěvníkům přejeme ten nejlepší výhled.
Že instalace byla hodně tvrdá práce ukazuje snímek č. 1.


Práce na roudnické vyhlídce trvaly 70 minut a parta pracantů měla důvod ke spokojennosti jak ukazuje obr. č. 2.


Další úkol, tentokrát na pražské vyhlídce byl dokončen v 11: 50 hodin a znovu jsme památnou chvíli zachytili na obr. č. 3.


Betonování na mělnické vyhlídce prováděla stejná parta a tentokrát se účastnily i děti z okolí. Obr. č. 4.


Hora Říp se stává po letech znovu národní turistickou atrakcí, o čemž svědčí např. dnešní množství aut a autobusů na parkovišti pod Řípem. Obr. č. 5.

 

RE: Informační tabule obnoveny 2008-10-14 20:35:03
Doufám, že tentokrát vydrží podstatně déle!!!
Autor: Jiří Podrábský DiS
 
Informační tabule obnoveny 2008-09-27 19:50:20
Dne 26. 9. 2008 byly obnoveny informační tabule na řipských vyhlídkách.
Autor: MUDr. Ondřej Krajník
 
Zničení informačních tabulí 2008-07-07 21:24:58
Vandalové odnesli celou informační tabuli z Roudnické vyhlídky a těžce poničili úchyty na Pražské vyhlídce. Značení tedy fungovalo necelé 4 měsíce.
Autor: MUDr. Ondřej Krajník
 
Přidat komentář může pouze přihlášený uživatel.

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz