AKTUALITY
Podřipané sobě- Kateřina Velebová- Peřinová 2018-05-19 20:32:43

V pátek 18. 5. 2018 jsme v roudnickém zámku měli tu čest shlédnout opravdu jedinečné divadelní představení. Pozvání Spolku Říp do kinosálu zámku přijala výborná česká divadelní herečka a dabérka Kateřina Velebová- Peřinová, která z Roudnice pochází a vystoupila zde poprvé.

A premiera to byla opravdu podařená.

Roudnická rodačka vystoupila po boku kolegy z Divadla Radka Brzobohatého známého českého herce Ernesto Čekana a diváci se od začátku opravdu bavili. Pásmo scének a písní slavného milostného příběhu rámovalo prostřední roudnického zámku, který vznikal ve 2. polovině 17. století, tedy ve stejné době, kdy Cyrano ve Francii miluje krásnou Roxanu. Kulisy byly tak dokonalé, že v průběhu dialogu s Roxanou Cyrano zmiňuje zámecké zvony, které v tu chvíli skutečně začaly zvonit. Herci podávali kvalitní až neuvěřitelné výkony. 

Slavnostní večer byl věnován 150. výročí poklepávání základního kamene z Řípu v základech Národního divadla( 16. května 1868) a vyjádřil touhu roudnické veřejnosti vystavět kulturní sál pro 500 diváků v prostorách roudnického pivovaru. Závazek opravit tuto roudnickou kulturní památku vnímáme asi všichni, dokažme prostoru sladovny vdechnout život a dostat se od loni na krátko otevřeného Prozatímního divadla ve sladovně ke stavbě toho nového. Krásné a velké divadlo Roudnice a Podřipsko velmi potřebuje. Tuto myšlenku během představení podpořili jak umělci, tak přítomní hosté pan profesor Royt úvodním projevem a pan senátor Mezian svou milou přítomností. 

 

O skvěle připravený sál pro umělce i diváky se zasloužil zámecký kastelán pan Vágner a o občerstvení během představení se postaralo zámecké lobkowiczké vinařství zastoupené sklepmistrem panem Líbalem. Chutná roudnická vína ještě podtrhla mimořádný kulturní zážitek. Představení bylo přerušováno bouřlivým potleskem a závěrečné ovace 130 stojících diváků vyslyšeli oba umělci a v přídavku zpívali Čerešně Hany Hegerové a píseň Poslední psaní, kterou vrcholí příběh Cyrana a Roxany. 

Kateřině Velebové-Peřinové a Ernesto Čekanovi za mimořádný výkon BRAVO, BRAVO, BRAVO.

Divákům děkujeme za fantastickou atmosferu a plný sál. 

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz