AKTUALITY
Prozatímní divadlo slavnostně otevřeno 2017-09-19 20:38:46

V pátek 15. 9. 2017 byl slavnostně znovuotevřen objekt sladovny v roudnickém pivovaru pro veřejnost. 

Skvělým koncertem opery Bedřicha Smetany Libuše završila sopranistka paní Jana Štěrbová s klavírním doprovodem paní Aleny Kolaříkové několikaleté snahy o zpřístupnění roudnického pivovaru. Příběh roudnického pivovaru je vzrušující a včerejší otevření sladovny jako Prozatímního divadla se neobešlo bez emocí. Akci navštívily osobnosti kulturního a politického života nejen na Podřipsku a za všechny shrnul význam včerejšího koncertu pan Prof. Jan Royt.  

Vyprodaný sál Prozatímního divadla aplaudoval již při posledním dějství árie Proroctví z opery Libuše, které bylo mimořádně náročné nejen pro zpěvačku, ale i pro klavíristku. Koncert potom gradoval výběrem ze slavných operních árií, ukázek z operet a představením moderních muzikálů. Hlasově i výrazově zcela přesvědčivé a emotivní vystoupení Jany Štěrbové potom gradovalo 5 minutovým potleskem ve stoje a posledním přídavkem Tonight z muzikálu West Side Story od Leonarda Bernsteina. 

Diváci odcházeli domů s mimořádným zážitkem a pocitem, že se účastnili opravdu mimořádné kulturní akce. 

I po včerejším otevření Prozatímního divadla budeme dále usilovat o výstavbu velkého multifunkčního kulturního sálu v Roudnici nad Labem. Stavební parcela pro výstavbu kulturního sálu je připravena na střeše sladovny, tedy nástavbou na Prozatímní divadlo, stejně jako v 19. století při stavbě Národního divadla v Praze, které bylo také přistavěno k budově Prozatímního divadla. Celý areál pivovaru je v majetku Města Roudnice nad Labem a skýtá tak velký potenciál pro případné krajské, státní nebo evropské dotace. Nový kulturní sál nazýváme Podřipské divadlo a splňoval by nároky na pořádání větších kulturních akcí v Roudnici včetně tanečních a maturitních plesů. 

Vlastivědný spolek Říp jako pořadatel včerejšího koncertu se ve spolupráci s Městem Roudnice nad Labem pokusí připravit ještě kulturní vystoupení v Prozatímním divadle během adventu a již teď plánuje pravidelné koncerty hudební a činoherní od 23. 3. 2018. 

Děkujeme všem, kteří přispěli k otevření Prozatímního divadla a těšíme se na další setkávání v jeho prostorách. 

Záznam koncertu v MIS TV: https://www.roudnicenl.cz/mesto/televize-mis/video/971GkmBCGc0

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz