AKTUALITY
Prohlídka Národního divadla 2016-11-26 16:33:01

V sobotu 26. 11. 2016 se spolek Říp vypravil z Roudnice nad Labem do Prahy, aby si prohlédl interiér Národního divadla v Praze. Dlouho domluvená komentovaná prohlídka začala v 10:00 hod a účast byla důstojná. Skupina 30 nadšenců procházela naše největší divadlo s průvodcem od suterénu po střešní terasu s výhledem na Pražský hrad. Viděli jsme nejenom nádherný kulturní stánek pro 986 diváků, ale i průřez historií našeho státu a kultury. 80 bust slavných Čechů, základní kameny včetně toho nejslavnějšího z Řípu, zakládací listinu divadla, obrázky ze stavby, fotografie ze slavných divadelních představení. Národní divadlo je důstojným pokračovatelem naší národní tradice.

Věřme, že i Podřipsko se dočká svého kulturního sálu o který naši předci usilují už od 20. let 20. století.

Za spolek Říp můžeme slíbit, že se pokusíme pořádat kulturní akce v bývalé sladovně pivovaru, jakmile to technický stav prostoru a majitel nemovitosti Město Roudnice nad Labem dovolí. Byli bychom rádi, aby sladovna nesla do rozhodnutí o stavbě nového velkého kulturního sálu v Roudnici název Prozatímní divadlo.

Výlet do Prahy jsme ukončili debatou u kávy v Kavárně Slavia v blízkosti Národního divadla.

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz