AKTUALITY
Anketa o pivovaru 2016-09-25 15:06:02

Vlastivědný spolek Říp se v sobotu 24. 9. 2016 zúčastnil akce Roudnice jinak.

Spolek Říp v modrém stanu na Purkyňově náměstí od 08:00 do 18:00 hod prezentoval ideu oživení ruiny roudnického pivovaru. V záplavě stánků jednotlivých roudnických spolků a firem jsme se neztratili a ve slunném dopoledni jsme vystupovali pod jednou střechou s GMU v Roudnici nad Labem. Účast veřejnosti na akci byla veliká, a tak jsme vlastně bez přestávky několik hodin diskutovali o kultuře v Roudnici. Všechny názory byly zajímavé a našli se i kolemjdoucí, kteří žádali zbourání památkově chráněné budovy pivovaru.

K dispozici byly fotografie pořízené přímo v pivovaru v různých časových obdobích, dále byly k nahlédnutí  studie budoucího využití pivovaru z pera studentů architektury, přiložena byla i studie povedených evropských rekonstrukcí podobných industriálních objektů a příklady zdařilých staveb nových kulturních sálů v ČR v uplynulých 10 letech. Součástí našeho stanu byl i původní pivní sud s nápisem pivovar Roudnice a prodejní místo knihy Pivovary Mělnicka autorů Tomek, Michovský. Po celé délce stanu jsme rozvinuli banner s nápisem " Roudnice potřebuje nové kulturní centrum, kde by se pořádaly maturitní plesy".

Hlavním tématem našeho veřejného vystoupení bylo zjistit, zda zpřístupnění budovy pivovaru má veřejnou podporu a které kulturní akivity v ruině pivovaru považují občané za důležité. Poprosili jsme přítomnou veřejnostt o vyplnění anketního lístku a výsledek této ankety Vám nyní představíme:

Anketní otázka zněla:

Co si myslíte o budoucí náplni rekonstruovaného pivovaru?

Zaškrtněte, kterou z funkcí považujete za důležitou.

Anketní lístky anonymně vyplnilo 86 občanů. Z toho 84 navrhlo některou z možností kulturního využití v areálu pivovaru a 2 občané navrhli zbourání areálu pivovaru.

Pořadí možností využití budovy podle četnosti odpovědí v anketních lístcích:

1. Velký multifunkční kulturní sál s flexibilní úpravou pro různé účely( maturitní plesy, divadlo, koncerty, konference, ...)    ....  76 x

2. Minipivovar a pivovarská restaurace ... 61x

3. Hudební klub ... 53x 

4. Divadelní kavárna ... 50x

5. Infocentrum ... 47x

6. Expozice významných osobností působících v Roudnici nad Labem ... 33x

7. Tržnice ... 30x

8. Městská knihovna s čítárnou ... 26x

9. Turistická ubytovna ... 19x, sportoviště ... 19x, ostatní návrhy ... 18x

Za účast v diskusích i za vyplnění anketních lístků Vám všem, kdo jste přišli, mnohokrát děkujeme a Vaše nápady využijeme při argumentaci o nutnosti zlepšení kulturního života ve městě a zejména při přesvědčování o nutnosti postavení nového velkého kulturního sálu v Roudnici nad Labem za použití evropských, státních a krajských dotací. Rádi bychom podpořili i dotační projekt na stavbu parkovacího domu v části pivovaru, která je směrem ke čtvrti Bezděkov a která není památkově chráněná/ spilka, hospodářské budovy/. Parkoviště by ocenili cestující na vlakovém nádraží i účastníci kulturních akcí a centrum města by znovu dostalo důstojnou podobu.

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz