AKTUALITY
Sloučení roudnických spolků 2016-06-12 12:51:22

V Roudnici nad Labem dne 10. 6. 2016.

 

Roudnické spolky se slučovaly.

 

Na mimořádné schůzi Vlastivědného spolku Říp v GMU v Roudnici nad Labem dne 10. 6. 2016 rozhodla většina členů  spolku o zřízení nového odboru v rámci spolku Říp s názvem Sbor pro zřízení Podřipského divadla. Zástupci v únoru 2016 založeného Sboru se stávají členy Vlastivědného spolku Říp. Novým cílem spolku Říp tak bude stavba nového multifunkčního kulturního sálu v Roudnici nad Labem. Před sloučením obou spolků jsme vyslechli již třetí díl veřejné diskuse o budoucnosti roudnického pivovaru a znovu zvažovali odborná stanoviska ke spolkovému záměru. Odborníci a k účelu záchrany pivovaru zřízená komise Města Roudnice nad Labem navrhují stavbu nového multifunkčního sálu do prostoru bývalé půdy/ stržena v r. 2010/ roudnického pivovaru. Tento nový sál by byl po předběžné dohodě s panem Lobkowiczem přístupný z nově otevřeného hlavního zámeckého parku a tedy z roudnického náměstí. Komplex roudnického raně barokního zámku by se tak stal zaslouženým centrem roudnického kulturního života  jako tomu bylo vždy v minulosti.

Město Roudnice, které je vlastníkem dotyčného pozemku a roudničtí zastupitelé tak budou moci na svých zasedáních vyslyšet  silný hlas veřejnosti a pomoci do Roudnice vrátit  např.  maturitní plesy.

 

Za Vlastivědný spolek Říp a za Sbor pro zřízení Podřipského divadla

MUDr. Ondřej Krajník

Předseda Vlastivědného spolku Říp

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz