AKTUALITY
Den republiky a Podřipska s lampiony 2015-11-01 23:14:55

Dne 27. 10. 2015 se již pošesté vydal lampionový průvod z Rovného na Kramářský plac pod Řípem. Děti i jejich rodiče si připomněli 97. výročí založení samostatné Československé republiky a 12. výročí znovuobnovení regionu Podřipsko. 

Dýněmi vyzdobená alej pod Řípem osvětlená svíčkami se zcela rozzářila lampiony a úsměvy letošní rekordní návštěvy. Lampiony zářily v krásném podzimním podvečeru a zastavily se až u slavnostní vatry pod českou vlajkou. Ozvučení a hudební doprovod zařídil tradičně pan Tomáš Mejzr, báseň Hora Říp zazněla z úst žákyně ZŠ Jungmannova Nely Kotrbové a program pokračoval letos opravdu napínavým historickým kvízem, kde školní děti hádaly historickou osobnost se vztahem k Podřipsku- letos byl tajemný neznámý básník Josef Hora. Jeho jméno vyslovil jako první mezi sedmi soutěžícími žák ZŠ Školní Jakub Strach ze Ctiněvse. Z Řípu si odnesl hodnotné ceny sponzorované Městem Roudnice nad Labem. Program gradoval zpěvěm naší národní hymny v krásném podání Mgr. Martiny Ševčíkové. Hymna ještě doznívala a organizátoři ze spolku Říp zapálili slavnostní vatru. Následovalo tradiční opékání vuřtů, které kompletně sponzorovala Obec Krabčice - Rovné. Děkujeme všem dětem i jejich rodičům za účast a za příjemně strávený slavnostní večer na úpatí naší národní hory. Těšíme se za rok znovu nashledanou. 

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz