AKTUALITY
Exkurze ve skladu Čepro v Hněvicích 2015-09-08 16:54:46

Informace před exkurzí

Spolek Říp navštívil v sobotu 5. 9. 2015 významný sklad firmy Čepro, a.s. v Hněvicích. Po úvodu a přehledu činnosti firmy jsme na mapách viděli síť produktovodů v ČR, síť čerpacích stanic Euro Oil a slyšeli čísla o objemu ropných produktů skladovaných v ČR. Ještě v administrativních prostorách skladu jsme se převlékli do antistatických obleků a vydali se do srdce skladu. Nové nadzemní zásobníky, laboratoře, hospodářsko- technické zázemí, vydávací místa pro rafinérské společnosti z Čech i ze zahraničí jsme viděli z bezprostřední blízkosti. Pro většinu z nás pak následoval vrchol exkurze a sice návštěva vůbec nejstaršího ropného skladu v ČR, který se začal stavět na Hitlerův rozkaz v roce 1942. Obří podzemní kontejnery z doby války jsou stále vzorně udržovány a využívány. Nedaleký pomník věnovaný osvoboditelské Rudé armádě dotváří ducha místa uprostřed podřipských lesů. Za prohlídku pečlivě střeženého objektu děkujeme členu spolku Říp panu Jaroslavu Platilovi, který zajistil povolení pro 15 člennou skupinu a byl i výborným průvodcem po areálu firmy.

Dojmy z exkurze jsme nechali doznít při návštěvě restaurace Štípárna ve Vescích, která poskytuje občerstvení pro turisty směřující z Roudnice na národní horu Říp. Toto setkání prozářilo už tak povedený zářijový den. 

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz