AKTUALITY
Adventní koncert se vydařil 2014-12-20 21:44:55

V sobotu 20. 12. 2014 zažil roudnický zámek již třetí díl koncertů z cyklu " Návrat lobkowiczké hudební tradice na Roudnici". 

Hlavními hvězdami večera byli tentokrát operní pěvkyně Jana Štěrbová a komorní těleso Klárovo kvarteto. 

Večer pořádal William Lobkowicz, spolek Říp, GMU v Roudnici nad Labem a město Roudnice nad Labem. 

Znovu vyprodaná zámecká kaple byla svědkem skvělého výkonu Jany Štěrbové a neméně kvalitního představení Klárova kvarteta/ housle, housle, viola, violoncello/. Program byl propojen s příběhem cenných exponátů z lobkowiczkých uměleckých sbírek, které byly divákům současně promítány. Atmosféru vánoc doplnila umělecky velmi cenná výmalba roudnické zámecké kaple s motivy modliteb Ave Maria a Pater Noster a s motivy andělů s hudebními nástroji. 

Zazněly známé vánoční písně Panis Angelicus a Ave Maria, obecenstvo se přidalo při zpěvu koled a dokonce i při zpěvu Pochodu otroků z Verdiho opery Nabucco. Klárovo kvarteto excelovalo zejména se skladbou Hallelujah od Leonarda Cohena, Jana Štěrbová dojímala krásnou Beethovenovou písní Ich liebe dich a dlouhý potlesk zažila po strhující arii Sempre libera z Verdiho opery La Traviata. 

Strhující představení spoludotvořily skladby Bacha, Francka, Mozarta, Delibese, Mascagniho, Schuberta a A.L. Webera. 

Díky za povedený večer patří i věrnému podřipskému publiku, které již několik let vyprodává koncerty v GMU a roudnické zámecké kapli.

 

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz