AKTUALITY
Podřipan roku 2013 2013-12-21 12:22:24

Vlastivědný spolek Říp, o.s. vyhlásil na své výroční schůzi mimo jiné výsledky sedmého ročníku ankety Podřipan roku.

Diplom každoročně obdrží osobnost, která nezištně propagovala region Podřipsko.

Letos se vítězem stal pan Petr Jančík, který byl jako zkušený zedník odborným poradcem na opravách kapličky v Jirchářích, která hlavně jeho zásluhou získala svůj původní vzhled z 19. století. Věnoval nezištně desítky hodin ze svého volného času rekonstrukci historické výklenkové kaple, která tak nyní hrdě vystupuje z obilných lánů za Roudnicí nad Labem.

Jednoznačné vítězství je zcela zasloužené a trvalou hodnotu práce našeho odborného poradce budeme sklízet doufejme dlouhé roky při procházkách po starodávné Doksanské cestě mezi Roudnicí n. L. a Podlusky.

Po úpravě okolí a umístění křížku na střechu bude kaple na jaře 2014 znovu vysvěcena roudnickým panem farářem na kapli sv. Jáchyma a Anny.

Podřipan roku 2013

Pan Petr Jančík stojí skromě u pravého předního kola Škoda Felicia. Vítězi děkujeme a gratulujeme.

 

 

 

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz