AKTUALITY
Špindlířova Roudnice 2013-09-12 22:51:25

Přednáška Mgr. Niny Milotové z Národního muzea přinesla do krásných prostor GMU atmosféru druhé poloviny 19. století a počátku století dvacátého. Tato zlatá doba Roudnice nad Labem i Podřipska znovu ožila při komentovaném promítání vzácných fotografií a archiválií, které mají vztah k Ervínu Špindlerovi, kterému přátelé říkali Špindlíř.

Slavný roudnický starosta, roudnický okresní tajemník a říšský poslanec přivedl do Roudnice nad Labem nejen svou ženu Marii, ale i většinu obrozeneckých osobností 19. století.

Děkujeme paní doktorce Potůčkové, ředitelce GMU, za přiléhavá slova o stále aktuálním odkazu Ervína Špindlera.

Děkujeme Mgr. Nině Milotové za zajímavá a fakty podložená slova.

Těšíme se na příští přednášku, která bude již třetí od stejné autorky. Po Bedřichu Smetanovi a Ervínu Špindlerovi se za rok snad můžeme těšit na přednášku o Jednotě Říp.  

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz