AKTUALITY
Spolek Říp na zámku 2013-03-17 13:25:19

Spolek Říp 16. 3. 2013 navštívil roudnický zámek.

Od 16:00 hod se ve východním křídle roudnického zámku sešlo 30 členů spolku Říp a vyslechli si velmi zajímavou přednášku o památkách města Roudnice nad Labem, kterou přednesl roudnický kronikář a člen spolku Říp pan Jan Neruda. Přednášku doprovodil zajímavými historickými fotografiemi a vlastními vzpomínkami na některá dnes již neexistující zákoutí ve městě.

Poté jsme se odebrali do zámeckých sklepů a vyslechli si přednášku paní Ing. Hany Líbalové o roudnických vínech s prohlídkou historických prostor a ochutnávkou několika vzorků vín. Prohlídka byla skvělá, vína výborná a my jsme pokračovali v degustaci roudnických vín za pomoci spolkového vinaře Ing. Martina Kroba, který si připravil komentovanou ochutnávku a exkurzi do historie vinařství znovu ve východním křídle zámku.

Za jedinečný zážitek děkujeme všem, kteří akci dlouho dopředu připravovali, zejména Tomáši Krajníkovi.

Za opakovaně výbornou spolupráci děkujeme kastelánovi zámku panu Zirnzákovi a za povolení akce majiteli zámku panu Williamu Lobkowiczovi. Za opakovaně výbornou spolupráci s týmem pana Lobkowicze děkujeme i právníkovi rodu Lobkowiczů panu Dr. Popelářovi a správci nemovitostí panu Mařasovi.

Další akcí spolku Říp bude dubnová oprava kapličky v Jirchářích na znovuobnovené Doksanské cestě.  

 

 

Zámek 1

                            Jan Neruda a spolek Říp

 

Zámek 2

                           Ing. Hana Líbalová a spolek Říp

 

Zámek 3

                          Ing. Martin Krob, Mgr. Tomáš Krajník a spolek Říp

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz