AKTUALITY
Senát podpořil nemocnici 2013-02-03 18:38:30

Ve čtvrtek 31. 01. 2013 se na 30. schůzi Senátu ČR projednávala Petice za zachování Podřipské nemocnice.

Po úvodním slovu předkladatele usnesení Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu a petice senátora Marcela Chládka začala diskuse na téma zachování akutní nemocnice v Roudnici nad Labem. Organizátor petice Václav Kejř, MUDr. Ondřej Krajník, MUDr. Josef Krajník, starosta města Vladimír Urban přednesli své projevy před senátory, potom následovaly příspěvky ministra zdravotnictví Leoše Hegera a ředitele VZP ČR Zdeňka Kabátka. Bouřlivé diskuse se zúčastnil senátor za Litoměřicko, Slánsko a Podřipsko Hassan Mezian, senátor Marcel Chládek a dalších 6 senátorů za ČSSD a ODS, kteří s jednou výjimkou nemocnici podpořili ve snaze zachovat všechna čtyři dosavadní lůžková oddělení. Následovalo hlasování o připraveném usnesení, které dopadlo naprosto jednoznačně. Z 52 přítomných senátorů bylo 37 pro návrh, hlasování se zdrželo 15 a žádný senátor nebyl pro zrušení roudnické nemocnice.

Senát ČR vyzývá VZP a ostatní zdravotní pojišťovny k uzavření smluv s Podřipskou nemocnicí na oddělení chirurgie, interna, gyn.- porodnické a dětské oddělení na období let 2013- 2017.

Děkujeme za velmi důležité vyjádření podpory všem senátorům.

Další jednání s ředitelem VZP Zdeňkem Kabátkem budou následovat už ve čtvrtek. Věříme, že snaha desetitisíců občanů vyústí v podepsání pro nemocnici životně důležité dlouhodobé smlouvy.

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz