AKTUALITY
Veřejné slyšení v Senátu úspěšné 2012-11-20 21:51:04

Díky Petici za zachování roudnické nemocnice, kterou podepsalo 14 000 občanů Podřipska se v Senátu konalo Veřejné slyšení Výboru pro vzdělávání, kulturu, lidská práva a petice(VVVK).

Po úspěšné petici a burcující demonstraci se jednalo o třetí veřejnou prezentaci důvodů pro zachování roudnické nemocnice, když předchozí snahy o diskusi s VZP byly neúspěšné.

Jediným tématem veřejného slyšení bylo:

"Zachovejte nemocnici v Roudnici nad Labem"

Zaháňský salonek Senátu ČR byl svědkem historické chvíle, kdy se již téměř zrušená roudnická nemocnice poprvé dočkala diskuse se zástupci VZP a MZ ČR za účasti senátorů a veřejnosti.

Po 3 hodinách emočně vypjatého jednání, kdy nejprve vyslovili své argumenty Podřipané a potom generální ředitel VZP Pavel Horák a náměstek ministra zdravotnictví Ferdinand Polák sdělili argumenty pro rušení Podřipské nemocnice. 19.11.2012 ve 13:00 hod pak předsedající veřejného slyšení senátor Marcel Chládek seznámil přítomné s návrhem usnesení VVVK, které půjde ke schválení do VVVK a potom do Senátu ČR.

V návrhu usnesení v bodě 3 stojí:

 Senát ČR důrazně žádá VZP, ostatní zdravotní pojišťovny, Ústecký kraj a Ministerstvo zdravotnictví ČR, aby byla zachována roudnická nemocnice a nasmlouvána zdravotní péče pro všechna stávající oddělení chirurgie, interna, gynekologie a porodnice a dětské oddělení na období 2013 - 2017.

 

Senát 1

 

Zaháňský salonek Senátu ČR se stal svědkem historického okamžiku pro současné Podřipsko.

 

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz