AKTUALITY
Demonstrace za nemocnici 2012-10-30 06:24:42

Demonstrace 

za zachování akutní nemocnice v Roudnici nad Labem

dne 17. 11. 2012 od 10:00 hod 

Obrovským šokem pro roudnickou nemocnici bylo dnešní rozhodnutí VZP o zrušení naší nemocnice od 1.1. 2013. Tuto neuvěřitelnou informaci jsme si ověřili na www.vzp.cz a rozhodli se jednat.


Vzhledem k tomu, že VZP již několik měsíců o budoucnosti nemocnice odmítá jednat, čekali jsme na listopadové jednání v Senátu ČR o úspěšné petici podřipských občanů za zachování akutní nemocnice v Roudnici nad Labem, kterého se zástupce VZP musí zúčastnit. VZP topící se v platební neschopnosti se rozhodla ušetřit právě na naší nedotované nemocnici, která pracuje efektivně a kvalitně a to považujeme za nehoráznost. Jsme jediná ze všech 12 rušených nemocnic, kde fungují 4 akutní oddělení ve 24 hodinovém provozu a kde je instalováno CT. Dlouhodobou smlouvu na 5 let naopak získá mnoho menších měst i menších nemocnic.
VZP necítí zodpovědnost za základní občanskou vybavenost 14 tisícového města a 65 tisícového regionu, hlas krajského úřadu se nebere v potaz a hlas Města Roudnice nad Labem není slyšet, tak proto vyzýváme obyvatele Roudnice nad Labem a Podřipska, obyvatele Budyně nad Ohří, Štětí, Libochovic, Velvar, Lovosic a všech okolních obcí, aby se sešli v den výročí Sametové revoluce z roku 1989 na parkovišti před nemocnicí a demonstrovali zde od 10:00 hodin za zachování i jejich akutní nemocnice.


Za organizátory
MUDr. Ondřej Krajník
Primář chirurgického oddělení PNsP v Roudnici nad Labem

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz