AKTUALITY
Pamětní deska spolku Říp 2012-06-27 20:46:21

Vlastivědný spolek Říp se hrdě hlásí k tradici svého předchůdce, který se jmenoval Spolek Říp a vznikl v roce 1862 ve výčepu pana Františka Řeháčka na dnešním náměstí Jana z Dražic. Současní členové spolku Říp se sešli dnes před restaurací U Faustů, kde se začala novodobá historie spolku v roce 2006. V září 2006 se sešlo šest zakládajících členů a od té doby se scházíme již pravidelně.

Pan Michal Faust připravil pamětní desku o vzniku spolku Říp v historické roudnické restauraci U Faustů a spolek Říp ji dnes slavnostně připevnil na čestné místo u vchodu do výčepu. Jsme rádi, že svůj vznik spojujeme právě s touto slavnou roudnickou hospodou. 

Pamětní deska

Na obrázku členové spolku Říp po úspěšném vyvěšení pamětní desky.

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz