AKTUALITY
Petice za nemocnici úspěšná 2012-06-18 22:09:57

Petice dokázala zatím velmi mnoho. Petici za zachování všech čtyř oddělení Podřipské nemocnice, tedy včetně gynekologicko- porodnického a dětského oddělení podepsalo za 3 týdny přes 8000 lidí.

Každý podpis má cenu zlata, protože v Žatci po sesbírání 18 000 podpisů VZP svůj ničitelský záměr vzdala a potvrdila původní rozsah péče, kterou předtím stejně jako v Roudnici nad Labem označila za nepotřebný. Žatec a Roudnice mají nyní i díky úspěšným peticím plnou podporu Ústeckého kraje. Od 15. 6. 2012 se o zachování Žatce a o zachování Roudnice nad Labem vyjadřuje jako o prioritě hejtmanka Jana Vaňhová. Děkujeme.

Nemocnice typu Roudnice a Žatec poskytují v Německu a Rakousku přes 30% péče. V ČR je to 16% a ještě se VZP pokouší tuto menšinu nemocnic zrušit jako nepotřebnou. Proč?

Proč rušit nemocnici v Roudnici nad Labem, která ošetří v pohotovosti každý víkend 200 pacientů a každý rok operuje přes 2 000 pacientů. Letos navíc roudnická nemocnice ošetřuje průběžně nejvíce pacientů za 137 let své existence, jen chirurgie operovala od začátku roku již přes 700 pacientů. Argument o dostupné péči v okolních nebo pražských nemocnicích je falešný, již nyní se v těchto nemocnicích čeká na ošetření i 5 hodin.

Proč rušit fungující nemocnici, plnou pacientů, která provádí špičkové zákroky a nevyužívá dotací.

 

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz