AKTUALITY
Výlet spolku Říp 2012-05-19 14:59:59

 

Vlastivědný spolek Říp, o.s. uskutečnil v sobotu 19. 05. 2012 již třetí letošní výlet, po výstupu na Varhošť a návštěvě Lobkowiczkého paláce v Praze jsme navštívili roudnický zámek. 

Náš tradiční cíl navštěvujeme každoročně, letos jsme se sešli v téměř kompletním složení. Průvodcem byl tradičně pan Jan Neruda a jeho výklad nadchnul obě prohlídkové skupiny.

Zámek Lobkowiczů je nejskvělejší podřipskou památkou a od roku 1991 je znovu po právu ve vlastnictví roudnické větve rodiny Lobkowiczů, která se snaží zámek zpřístupnit veřejnosti.

 

Zámek 2

Zámek 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz