AKTUALITY
Nemocnice v ohrožení 2012-04-09 22:08:11

Nemocnice zvyšuje životní úroveň obyvatel Podřipska.

Jen nemocnice pracující ve 24 hodinovém provozu může zajistit akutní ošetření při náhlých příhodách nebo úrazech dospělých i dětí. Nemocnice není sanatorium ani sociální ústav, které nepracují ve 24 hodinovém provozu a neřeší náhlá zhoršení zdravotního stavu. VZP navrhuje pro Roudnici nad Labem zrušení porodnice a dětského oddělení s možnou kompenzací navýšením počtu vozů RZP a lůžek v sociálních ústavech. Chirurgické a interní oddělení mohou zatím pokračovat. Z odborného hlediska ale nemocnice bez porodnice a dětského/ novorozeneckého/ oddělení nemůže fungovat ve 24 hodinovém provozu. Nemocnice by nedokázala ošetřovat všechny ženy a děti, neplnila by tak funkci regionální nemocnice. Nedokázala by zajistit lékařskou pohotovost.

Proč by měla veřejnost žádat zachování porodnice a dětského oddělení v našem městě?

Protože samostatně fungující chirurgické a interní oddělení nefunguje v žádné zemi EU.

Není to odborně ani legislativně možné. Minimální počet oddělení v nemocnici/ nemluvíme o sanatoriu ani o ústavu sociální péče/ je v Německu, Rakousku, Francii, Itálii … dán zákonem. Nemocnice v Německu či Rakousku musí ošetřovat náhlé příhody a úrazy dětí i dospělých a musí pomáhat na svět dětem. Z toho vyplývá minimální počet oddělení v nemocnici, tedy čtyři.

Současné politické reprezentaci Roudnice nad Labem pomohl do křesel silný odpor proti privatizaci nemocnice. Koalice ale nedostala mandát ke zrušení nemocnice jako regionálního spádového zdravotnického zařízení. Město Roudnice nad Labem jako jediné z ohrožených měst proti zrušení akutní lékařské péče neprotestuje, poprvé od roku 1989 se zástupci radnice letos nezúčastnili jednání o lékařské pohotovosti v Roudnici nad Labem na Krajském úřadě v Ústí nad Labem.

Zcela vážně hrozí 50 městům v ČR zrušení regionálních nemocnic/ např. Žatec, Slaný, Děčín …/.

Zbylých 49 ohrožených měst se brání zhoršení životní úrovně všemi prostředky, tak se braňme také.

 

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz