AKTUALITY
Putovní výstava létající koberec 2007-07-14 12:59:13

OD 5.7. do 15.10. 2007 PUTOVNÍ VÝSTAVA LÉTAJÍCÍ KOBEREC

V červnu roku 2005 jsme s naší chráněnou dílnou GAWAIN a spolu se stovkou handicapovaných lidí vytvořili nejdelší ručně filcovaný koberec v Čechách, který je zapsán v Knize českých rekordů. Koberec byl poprvé představen veřejnosti během divadelního festivalu „Dítě v Dlouhé“, kde byl při zahájení ukázán na podiu a během festivalu byl vystaven v prostorách Divadla v Dlouhé. Rádi bychom dále před- představovali náš rekord veřejnosti, proto jsme naplánovali projekt putovní výstavy „Létající koberec”. Během putovní výstavy bude koberec putovat - létat po celé České republice ( Ikea, nákupní centra, kulturní místa). Každá výstava bude zahájena představením projektu. Součástí bývá prezentace Textilní dílny Gawain ( předvádění řemesla, prodej výrobků, workshop, informační tabule). Několikrát do roka rekordní koberec vystavujeme na různých místech České republiky.
koberec bude vystaven v Muzeu lidové architektury Zubrnice - ve škole
GAWAIN. WEBPARK.CZ
červen - srpen 2007 Výstava historické keramiky
v kostele sv. Máří Magdalény v Zubrnicích (skanzen Zubrnice)
Vystavený soubor pochází zhruba z období 1800 - 1950; jedná se především o hrnčinu, polokameninu, bělninu a tvrdou kameninu; výstava je provázena texty (technologie výroby, atd.), a historickými fotografiemi.

Autor: Jiří Podrábský DiS

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz