AKTUALITY
Nová rentgenka v nemocnici 2012-01-24 20:45:21

Nová rentgenka pro CT ještě v originálním balení těsně po příjezdu z Německa. 

Rentgenka

 

Toto nevelké, i když těžké balení ukrývá nové srdce pro CT přístroj. Špičkový přístroj CT Philips Brilliance CT 6 funguje v roudnické nemocnici od roku 2007 a ode dneška má novou rentgenku. Staré srdce přístroje dotlouklo před 2 týdny a jeho pořízení a výměna stála Podřipskou nemocnici téměř 4 000 000 Kč.
CT přístroj je navíc od 1. 12. 2011 propojen teleradiologicky s krajskými i fakultními nemocnicemi v celé ČR a umožňuje tak on line a zabezpečený přenos digitálních snímků na dálku a jejich okamžitou konzultaci se vzdáleným specialistou.

... tento nákup je naprosto zásadní pro kvalitu Podřipské nemocnice, a proto ho zcela výjimečně uvádím v této rubrice.


Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz