AKTUALITY
Pan prezident Václav Havel zemřel 2011-12-18 23:21:29

Životní příběh pana prezidenta Václava Havla se naplnil.

Děkujeme mu za to, že dokázal převést naši nejprve Československou socialistickou/ federativní/ republiku a potom i Českou republiku z totality do demokratického světa. Díky němu víme, jakou cenu má svoboda. Díky němu se 17. listopad 1989 a potom i 18., 19., 20. ... a další listopadové dny v roce 1989 staly mezníkem našich dějin.

Byl filosofem a posléze i politikem, který byl chytrý, nebál se říkat a dělat věci, které jiným připadaly nevýhodné, byl tedy i velmi odvážný. Říkal, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.

Poslední československý a první český prezident zemřel na své chalupě právě dnes.

Bez Václava Havla by neexistovaly spolky, Roudnice nad Labem by nebyla nazývána arcibiskupským městem, Roudnická lobkowiczská sbírka by nebyla v Praze znovu trvale vystavována a administrativně by se neobnovil region Podřipsko.

Čest jeho památce.

 

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz