AKTUALITY
Místo, kde vznikl spolek Říp 2011-10-15 21:12:10

Na unikátní fotografii je zachycena část náměstí Jana z Dražic s kafírnou a výčepem Františka Řeháčka. František Řeháček koupil dům v roce 1838 a do dnešní podoby byl tento i sousední dům přestavěn v roce 1871 stavitelem Josefem Fryčem. Dnes zde sídlí Soukromá podřipská střední odborná škola ... letopočty převzaté z knihy Roudnice nad Labem v proměnách času.

V dobách Františka Řeháčka se zde scházeli roudničtí vlastenci a na jaře 1862 zde byl založen zpěvácký spolek Říp, první větší český spolek na Podřipsku. Postupně na Podřipsku vzniklo přes 80 českých spolků.

 Hostinec U Řeháčků

Na obrázku je vzhled náměstí Jana z Dražic před rokem 1871- dům vlevo dosud stojí, dva další domy byly přestavěny na jeden dvoupatrový dům, který byl později známý jako hotel Pošta, dnes soukromá škola. 

 

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz