AKTUALITY
THE PRINCELY COLLECTIONS 2007-05-02 13:10:50

Před 14 dny byla v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě otevřena stálá expozice lobkowiczkých sbírek nashromážděných za 600 let trvání tohoto slavného českého šlechtického rodu. Sbírka, která od roku 1603 do roku 1950 sídlila v roudnickém zámku, byla několikrát v ohrožení/ 30- letá válka, II. světová válka, znárodnění/. Poslední lobkowiczký archivář Karel Jeřábek při nehumánním odvážení jejích zbytků v roce 1950 spáchal na zámeckém schodišti sebevraždu. Je obrovským zadostiučiněním pro všechny milovníky umění jistě obtížné znovunalezení a nyní i zpřístupnění tohoto podkladu obrazů, zbraní, porcelánu, hudebních nástrojů a originálních hudebních partitur, které trvalo od roku 1989.
Expozice je skutečně skvostná a snese srovnání s výstavami v nejslavnějších galeriích a muzeích světa, čemuž ale bohužel odpovídá i vstupné 275 Kč.
Využijte proto zvláštní nabídky a shlédněte lobkowiczký poklad zdarma- každou první středu v měsíci od 16: 00 hod.
Otevírací doba je denně od 10:30 do 18:00 hod.

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz