AKTUALITY
Sněženky a škeble v Dobříni 2011-03-05 16:08:39

Víte, že v Dobříňském háji se procházel již básník Josef Hora a takhle potom vzpomínal:

" To Labe bylo vždy cosi mohutného v dětských vzpomínkách. Táhl se podle něho dobříňský háj, do něhož jsme chodili na fialky s maminkou a tetou Božkou. Něco jako vůně míznatých keřů, šťavelů a hnijící drti v pařezech, jež zůstaly v zemi mi kmitá vzpomínkou. A voda, nesmírná voda. Kus dál se v ní koupal obraz roudnických věží." 

... úryvek z knihy Rodný kraj v díle Josefa Hory z roku 1955.

... v únoru není po fialkách ještě ani stopy, zato Sněženka předjarní se již ukazuje v celé kráse.

Sněženka 

... a takto se mezi většími příbuznými vyjímá zřejmě nedávnou povodní přinesený exemplář škeble říční nalezený na břehu Labe v Dobříňském háji/ na mělčinu zde Labe vyplavilo desítky mrtvých schránek těchto mlžů/. 

škeble říční

Věřme, že Ústecký kraj dobuduje podřipskou část Labské cyklostezky a tyto krásy tak budou moci obdivovat i cykloturisté. Plány mluví o roce 2012.

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz