AKTUALITY
Gymnázium a Podřipsko 2011-01-11 20:44:08

Roudnické gymnázium

funguje v Roudnici nad Labem přes 130 let/ založeno r. 1877/ pro spádovou oblast Podřipska/ dnes region ORP Roudnice nad Labem/.

Ústecký kraj rozhodl o vyškrtnutí menších středních škol, které navštěvuje méně než 600 studentů/ roudnické gymnázium má dnes 440 studentů/ ze sítě páteřních středních škol Ústeckého kraje nebo těmto školám doporučí sloučení s podobně zaměřenými středními školami v regionu/ např. SOŠ a VOŠ Roudnice nad Labem/.

Vzhledem k tomu, že SOŠ a VOŠ Roudnice nad Labem nemá podobné zaměření, jako gymnázium, je ohrožena zřejmě holá existence našeho gymnázia.

Veřejnost na Podřipsku musí bojovat za existenci instituce, která je v sousedních obcích s rozšířenou působností/ ORP Lovosice, Litoměřice, Louny, Kralupy n. Vlt., Slaný, Mělník/ nezpochybnitelná.

Gymnázium

Zachraňte gymnázium.

Město Roudnice nad Labem pořádá setkání odborníků a veřejnosti v KD Říp. 
Na toto setkání, které se uskuteční v pondělí 10. ledna 2011 od 17.00 v sále Kulturního domu Říp v Roudnici nad Labem, Husovo náměstí  58, bychom rádi touto cestou pozvali i širokou veřejnost. Věříme, že občané se o osud roudnického gymnázia budou zajímat.
... ze zasedání vzešla nutnost vyjednat na krajském úřadě Ústeckého kraje výjimku proti požadovanému počtu žáků roudnického gymnázia. Je za 1 minutu dvanáct, ale pro budoucnost samostatného roudnického gymnázia se jedná o historickou minutu.
Zachraňte gymnázium se svým názvem, studenty a profesorským sborem.

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz