AKTUALITY
Návrat archivu do Roudnice n. L. 2010-12-18 22:55:24

Archiv se vrátil domů. 

Zámek
Obr. Roudnický zámek patří rodině Lobkowiczů od roku 1603.
Do nových depozitářů na zámku v Roudnici, ale též v Nelahozevsi, byly přemístěny (a současně předány zpět do přímé správy rodiny Lobkowiczů) VEŠKERÉ archivní fondy roudnických Lobkowiczů.
Jedná se o tyto archivní soubory: Lobkowiczové roudničtí - Rodinný archiv (včetně všech dodatků a suplement), Korespondence Ferdinanda Zdeňka z Lobkowicz, Sekretariát Mořice a Ferdinanda Zdeňka z Lobkowicz, Ústřední kancelář, Účetní archiv, Účetní revize, Hlavní pokladna,  Právní zastupitelství, Ředitelství zřídel, Sbírka otisků pečetí, Sbírka map a plánů, grafiky a fotografií a Loretánský hudební archiv.
Celkem jde asi o jeden a půl kilometru archiválií. Větší část byla převezena právě na zámek v Roudnici, kde jsou uloženy především rozsáhlejší fondy administrativního charakteru a některé další sbírky -  Ústřední kancelář, Účetní archiv, Účetní revize, Hlavní pokladna, Právní zastupitelství, Ředitelství zřídel, Sbírka otisků pečetí a Sbírka map a plánů, grafiky a fotografií.
Fondy jsou zatím dočasně pro badatele uzavřeny (inventury a další provozní důvody), termín znovuotevření pro badatelské využití bude oznámen prostřednictvím webových stránek.
Za informace děkujeme knihovnici rodiny Lobkowiczů Mgr. Soně Černocké.

Do roudnického zámku se archiv vrací po 60 letech.

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz