AKTUALITY
Výlet na Sedlo 2010-11-07 17:04:10

Výprava se uskuteční ve středu 17. listopadu 2010 . Cílem je jedna z dominant, které je možno z našeho regionu vidět - hora Sedlo dosahující nadmořské výšky 727 metrů.

Výlet na Sedlo 

Sraz účastníků bude v půl osmé na vlakovém nádraží v Roudnici nad Labem. Odjíždí se v 7 : 43 směr Lovosice, kde budeme přestupovat na směr Česká Lípa. V 8:38 vystoupíme ve stanici Liběšice.

Pěšky se dáme po trase Dolní Chobolice (ves poprvé připomínána 1378, dnes zachovaná lidová architektura a kaplička z roku 1855), Horní Chobolice (ves poprvé připomínána 1378, stavení čp. 1 je památkově chráněné), Jeleč a po lesní silničce dojdeme pod severní svah Sedla. Odtud vystoupáme na vrchol. Stoupání je fyzicky poměrně náročné, ale bude-li nám přát počasí, tak jak výhled, tak vrchol samotný stojí za trochu námahy. Vrcholové partie jsou národní přírodní rezervací.

Z vrcholu sestoupíme po východním svahu. Po červené turistické značce dojdeme do Trnobran (ves doložená r. 1426, dnes jsou památkově chráněná stavení čp. 2 a 32). Poslední etapa povede po silnici zpět do Liběšic (obec patřila po konfiskacích v roce 1621 jezuitům a za prohlídku stojí náves se zámkem, kostelem Nanebevzetí P. Marie a sochařskou výzdobou.

Vlak zpět jede vždy v lichou hodinu ve dvacet. Cesta do Roudnice má dle jízdního řádu trvat 51 minut.

Trasa je dlouhá asi 12 km a vede vesměs po pohodlných cestách.

SPOLKU ZDAR !!!!

Autor: Jiří Podrábský DiS

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz