AKTUALITY
60. výročí úmrtí Karla Jeřábka 2010-09-21 22:21:31

V srpnu 2010 navrhl spolek Říp lobkowiczkého archiváře Karla Jeřábka na státní vyznamenání " in memoriam" prezidentu ČR Václavu Klausovi.

20. 09. 2010 opravil spolek Říp hrob tohoto podřipského patriota

21.09.2010

uspořádal spolek Říp již tradiční tichou vzpomínku u opraveného hrobu tohoto velkého/ i vzrůstem/ českého vlastence

Zajímavý projev Jana Nerudy vyslechlo letos rekordních 17 účastníků pietního aktu.

Poznámka:

Mrtvola Karla Jeřábka byla objevena pod západním schodištěm roudnického zámku 21.09.1950 kolem sedmé hodiny ráno. Karel Jeřábek skočil nebo byl svržen z ochozu 2. podlaží do schodišťové šachty. Jeho smrt nebyla nikdy vyšetřena a jistě souvisela s vyklízením kulturních pokladů z roudnického lobkowiczkého zámku tehdejším režimem, které v těch dnech vrcholilo. Čestný a pracovitý archivář se se způsoby nového režimu nedokázal smířit.  

 

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz