AKTUALITY
Výzva proti urážkám 2010-11-07 17:00:22

Výzva proti urážkám 

Do všech domácností v Roudnici nad Labem se dnes zdarma dostala tiskovina, která stále mění svůj název, ale nemění svého jediného autora. Nový autor se objevil až u titulního článku této tiskoviny pro měsíc září 2010. Jeho psaný výtvor je celý lež, a proto reaguji.
Tento nový autor R. Procházka údajně diskutoval se mnou a s mými kamarády při vyvěšování plakátu na zeď pivovaru v srpnu 2010. To není pravda, jediný, kdo se mnou  diskutoval byla hlídka Městské policie, která se na místo dostavila velmi rychle. Další lži pak následují, a proto je opravuji: MUDr. Krajník nežije z městských dotací do soukromé nemocnice, bratři Brodští na místě ani oba nebyli, majitele pivovaru neznám a peníze nám za náš boj o záchranu unikátní památky nedává, naopak např. plakáty nás stály nemalé prostředky ze svého …
Autor těmito nesmysly útočí na nejnižší pud čtenáře a tím je závist.
Spojuje boj o záchranu národní kulturní památky se zištnou prací pro amerického podnikatele. Opakuji, že majitele pivovaru neznám, považuji ho za bezohledného obchodníka s nemovitostmi, který pro záchranu památky neučinil téměř nic.
Proč si autor článku vybral zrovna naše jména?
Protože se nám díky zájmu celostátních médií, včetně ČT 1 a díky petici s 2 000 podpisy podařilo tuto nesmyslnou demolici alespoň prozatím zastavit.
Vzhledem k tomu, že důsledky kauzy/ včetně soudní dohry/ postihují v předvolebním boji současné vedení města, začali jsme pociťovat silný tlak nejenom na svou osobu, ale i na naše kamarády a dokonce rodiny.  
Opakované urážky v Roudnických novinách, v místní televizi a v soukromém plátku pana místostarosty nás donutily sepsat tuto výzvu:
  1. Zachraňme pivovar, který k Roudnici nad Labem patří přes 300 let. Jeho prostory nabízejí využití pro farmářské trhy, hostel, minipivovar i důstojný kulturní a divadelní sál, který chybí celému regionu.
  2. Neurážejme své odpůrce v diskusi pro nedostatek vlastních argumentů.
  3. Diskutujme v Roudnických novinách a v roudnické televizi MISS, protože v soukromých novinách/dnešní název je Litoměřicko 24/ nám to nebylo umožněno. RN i MISS televize jsou svobodná media ze zákona, která by měla zveřejňovat názory všech občanů města a nejen těch s růžovými brýlemi.
  4. Pokud podobné vylhané články budou bez povšimnutí veřejnosti dále vycházet, pokud město Roudnice nad Labem bude vyhrožovat milionovými pokutami za vyvěšení plakátů na soukromou budovu a některé občany bude nesmyslně legitimovat Městská policie, pak se opravdu vracíme o mnoho let zpátky a ještě spíše než do českého Kocourkova, tak do italského Palerma.

 

Jestli R. Procházka opravdu vystihuje názor roudnických občanů, tak je mi to líto.

 

MUDr. Ondřej Krajník
 
Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz