AKTUALITY
Koncert v Terezíně 2010-06-20 23:22:51

Jana Vonášková- Nováková a dirigent Alfonso Scarano s Filharmonií Hradec Králové. 

Terezín

 

Festival zakázané hudby

byl v neděli 20.06.2010 zahájen v terezínském kostele Vzkříšení Páně koncertem za 2. sv. války zakázaných autorů. Szymon Laks a Erwin Schulhoff byli vězni koncetračních táborů pro svůj židovský původ.

Nad festivalem převzal záštitu prezident Václav Klaus a hejtmanka Jana Vaňhová, osobně byl přítomen ředitel festivalu Michel Pastore z Francie a radní Ústeckého kraje Jana Ryšánková.

V české premiéře zazněla "Suite Polonaise" a "Poéme pro housle a orchestr" od Szymona Lakse a rovněž v české premiéře Symfonie" Menschheit" od Erwina Schulhoffa.

Výborný výkon podala Filharmonie Hradec Králové pod vedením italského dirigenta Alfonsa Scarana.

Sólově zářila přední česká houslistka Jana Vonášková- Nováková, pěvkyně Olga Černá a ve fransouzštině recitující Frederique Smetana.

V neděli  27.06.2010 proběhne tentokrát v Kulturním domě v Terezíně komorní koncert autorů, kteří byli vězněni přímo v Terezíně. Tímto koncertem bude festival ukončen.

Začátek od 19:00 hod.

 

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz