AKTUALITY
Básnická expedice na Říp a do Galerie moderního umění 2010-06-15 14:08:35

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem

si Vás a Vaše přátele dovoluje pozvat

  na

  básnickou expedici

  která se bude konat

  v sobotu 26. června 2010

  v 17 hodin.

  Autorské čtení svých kolegů bude moderovat Milan Děžinský.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu !

    BÁSNICKÁ EXPEDICE NA ŘÍP A DO GALERIE

Galerie moderního umění je spolupořadatelem básnické expedice v sobotu 26. června,   jejímž hlavním organizátorem je roudnický básník Milan Děžinský, který již v loňském roce moderoval v galerii večer autorského čtení. Akce vypukne v 10 hodin dopoledne, kdy mají básníci sraz u roudnického mostu. Poté se vypraví přes vrch Slavín na horu Říp. Básníci ji vnímají „jako horu magickou, horu s velkým poetickým potenciálem, který by chtěli znovu objevit na básnickém prvovýstupu jižní stranou. Ač na jižní straně, volí  stezku temnou, neprobádanou, neschůdnou", tedy romantickou. Na cestě se budou zastavovat a předčítat texty svých oblíbených básníků. Ve 13 hodin po návštěvě všech tří řipských vyhlídek a rotundy Sv. Jiří posedí na terase místní restaurace.

V 17 hodin přijde na pořad zlatý hřeb programu - autorské čtení účastníků expedice mezi obrazy zakladatele českého moderního umění Antonína Slavíčka v Galerii moderního umění, která tak poeticky oslaví své jubileum.

 Básnická expedice na Říp a do Galerie moderního umění

Autor: Jiří Podrábský DiS

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz