AKTUALITY
Zážitek v galerii 2010-05-07 19:26:57

Vernisáž výstavy v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem 

Antonín Slavíček 1870- 1910 

Dne 6. 5. 2010 uvedla ředitelka Galerie moderního umění PhDr. Alena Potůčková a autorka výstavy Mgr. Jana Orlíková výstavu obrazů zakladatele českého moderního malířství Antonína Slavíčka.

Vkusný hudební úvod obstaral Fojtův komorní sbor.

Jde o hlavní část oslav 100. výročí založení galerie, jejíž jádro tvoří 60 obrazů právě Antonína Slavíčka. Na dnešní vernisáži se diváci dozvěděli, že vystavená díla dále zapůjčily galerie z celé ČR a že čtyři obrazy jsou v Roudnici nad Labem vystaveny vůbec poprvé.

Jak se stává v poslední době u kvalitních kulturních akcí na Podřipsku dobrou tradicí, byla vernisáž výstavy znovu výborně navštívena spokojenými návštěvníky. Shlédnutí výstavy je skutečným zážitkem.

 

Galerie

 

 

Výstava potrvá do 29. 8. 2010.

Autor: MUDr. Ondřej Krajník

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz