AKTUALITY
Pozvánka do Galerie moderního umění 2009-09-02 20:39:51

Vážení přátelé,

prázdniny nám končí a v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem máme opět připraveny výtvarné programy nejen pro děti.

Začínáme již v sobotu 5. září ve 14 hodin, kdy se budeme inspirovat právě dobíhající výstavou Svazu výtvarných umělců moravských a výstavou jednoho obrazu - Petr Kvíčala Sváteční ubrus pro všední den.

Naše výtvarná dílna se jmenuje "Nebojte se ornamentu" a vytvoříme si na ní nejprve návrh a později i zrealizujeme látkový ubrousek nebo kapesník, který ozdobíme právě ornamentem. Ten si natiskneme razítkem, nebo zručnější si zkusí ornament namalovat barvou na látku. Nic si nemusíte nosit s sebou, vše od nás dostanete na místě, vstupné činí 30,- Kč pro tvořivky, doprovod má vstup zdarma.

Zveme všechny zájemce o výtvarné umění a tvoření, podmínkou účasti není výtvarný talent, ale chuť tvořit, nové nápady a dobrá nálada!

Další možnost ornament si přímo "osahat" budete mít ve čtvrtek 10. září při derniéře výstav Sdružení výtvarných umělců moravských a Výstavy jednoho obrazu, při které se pokusíme vytvořit sypaný ornament v předsálí galerie. Inspirujeme se obrazem Petra Kvíčaly z cyklu Sváteční ubrusy pro všední den, který v galerii můžete vidět také do 13. září 2009.
Od 16 do 19 hodin si může každý příchozí zkusit techniku sypaného ornamentu, poslechnout si moravskou lidovou píseň a případně shlédnout záznam vernisáže výstav.

Výstavy Sdružení výtvarných umělců moravských a Petr Kvíčala z cyklu Sváteční ubrusy pro všední den končí v neděli 13. září v 17 hodin. Tento den má v rámci Mezinárodního dne památek galerie Den otevřených dveří, při kterém se nebude platit vstupné.
Od 14. do 24. září bude galerie z technických důvodů uzavřena, budeme pro Vás připravovat výstavu Přemístění Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina, která je inspirována jejich návštěvami Papui Nové Guinei. Výjimku bude tvořit sobota 19. září, kdy se brány galerie na jeden den opět otevřou v rámci Roudnického vinobraní. Uvítáme Vás opět od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Autor: Jiří Podrábský DiS

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz