AKTUALITY
Vánoční výstava Kouzlo vánoc 2008-11-26 15:59:29

Letošní ročník vánoční výstavy otvíráme v sobotu 29.11. od 10hod. Tímto dnem začíná týdenní akce, která má na Státním zámku v Libochovicích již svou tradici. Začínali jsme několika dekoracemi na vánočním trhu na nádvoří zámku již před 12 lety a hned v dalším roce jsme započali s pravidelnou akcí, o které si dovolím tvrdit, že je jedinou v širokém okolí.

Letošní podtitul výstavy jsem zvolila "Ideální vánoce". Je to téma, kdy každý člověk si do výzdoby svého domova vkládá jak své pocity, vnímání krásy, ale také tradici své rodiny a kouzlo svého vnímání těchto svátků.Proto naše výstava má jen inspirovat, ne určovat pravidla, že takto je to správně.

V Purkyňově výstavní síni jsme pro návštěvníky vytvořily několik koutků,každému jsme dali jméno,které vystihuje dané téma, kde návštěvníci uvidí nazdobené stromečky, květinové dekorace a vůbec veškerou vánoční dekoraci- oken, parapetů, lustrů, záclon, stolů, židlí, vstupních dveří, plotů...o vánocích se opravdu dá zdobit celá domácnost.

 

Pro letošní rok jsme se nejvíce zaměřili na adventní věnce na vstupní dveře, protože mám takovou představu, že při jeho tvorbě by se každý mohl zamyslet nad tím, co má věnec vypovídat o rodině, která za dveřmi bydlí..Takže uvidíte několik druhů věnců pro zajímavé lidi - čtenářský, jedlíkový, hračkový, pletací...Dalším zajímavým tématem je adventní kalendář. Jeho popularita stále roste , ale já nejsem vyznavačem ošizené čokolády, schované za kýčovitými okénky se Santou, které nabízejí supermarkety . Tak proč svým dětem nevyrobit zajímavý kalendář, plný opravdových dobrot, nebo své lásce věnovat valstnoručně stvořený kalendář s láskyplným dárkem na každý adventní den?

Již tradicí jsou ukázky prostřeného stolu vždy v nejnovějším trendu vánoc dle světových návrhářů. Tyto trendy určují většinou návrháři interiérů a naše květinářská práce se jim přibližuje.

Jsem moc ráda, že součástí  výstavy jsou již tradičně naši přátelé pan Mirek Laube a Ing.Jan Barek, kteří svými fotografiemi dotvářejí kouzlo této výstavy. Obdivuji jejich umění se dívat kolem sebe a zachytit tolik krásného kolem nás.

Nebudu již více prozrazovat a jen všechny srdečně zvu ve dnech 29.11. až  7.12. do výstavní síně Státního zámku v Libochovicích na výstavu s názvem Kouzlo vánoc, výstava je otevřena denně od 10 do 16 hod.Po celou dobu je zajištěn prodej dekorací, drobností a svíček.

Pojďte si prohlédnout Ideální vánoce v našem podání, nahlédněte do vánoc Bájných, Sněžných, Lesních, Příjemných a užitečných, Zlatě třpytivých a Láskyplně svátečních..

Plakát k akci najdete zde.


Ing.Simona Břečková
za firmu ANETTE
Autor: Jiří Podrábský DiS

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz