AKTUALITY
NAZARETH ve Sportovní hale v Roudnici nad Labem 2008-09-03 21:07:02

27.9.2008 NAZARETH

21. 7. 2008

27. 9. 2008 ve Sportovní hale v Roudnici nad Labem

04nazareth.jpg

předkapela: Turbo

Předprodej lístků: organizace Kulturní zařízení města Roudnice nad Labem, prodejní místo Kulturní dům Říp, Husovo náměstí 58, 413 01 Roudnice nad Labem (informace na tel. číslech 416 837 172, 731 149 485) nebo na www.ticketportal.cz

Britská skupina Nazareth, která SLAVÍ 40 LET EXISTENCE brázdí koncertní haly a stadiony po celém světě.Tentokrát to rozbalí v Roudnici nad Labem a o den později v Chebu v rámci letošního turné k novému albu The Newz.

Obdobím největší slávy byla pro Nazareth 70. léta. V té době hrávali přímočaré hity jako "Bad Bad Boy", "Razamanaz" nebo "This Flight Tonight" (původně od Joni Mitchell).Doživotně je ale proslavila balada Love Hurts, přepracovaná verze písně amerického countryrockového dua Every Brothers. Skladba se původně objevila jen na americké verzi klíčového alba Hair of the Dog (1977). Balada Love Hurts a titulní vypalovačka Hair of the Dog dodnes patří k vrcholům koncertů Nazareth a ukazují na působivou schopnost kapely skládat jak rychlé, energií nabité kousky, tak pomalé skladby, které ani zdaleka nejsou jen výplní repertoáru.
V 80. letech, po nástupu punku a nové vlny, se Nazareth podobně jako spoustě jiných hardrockových kapel nedařilo nijak převratně. Došlo na první změny v sestavě, v roce 1982 jim zdrhnul manažer se všemi penězi. Z krize se drsní Skotové tak jako pokaždé ve své kariéře dostali koncertováním.
V letech devadesátých se kapela začala vracet na stránky hudebních časopisů, do playlistů rockově zaměřených rádií dokonce i do obchodních řetězců v Americe. Některé z aktuálně slavných rockových hvězd také začaly uvádět Nazareth mezi svými vzory - u Axla Rose z Guns N´ Roses je inspirace McCaffertyho chraplákem víc než evidentní.

Po roce 2000 patří Nazareth opět ke kapelám které zdobí nejeden prestižní festival na celém světě a jdou z jednoho turné do druhého. S Lee Agnewem za bicími a s kytaristou Jimmym Murrisonem dokážou i po čtyřiceti letech pořádně rozpumpovat diváky a ukázat, co to je pravý rokenrol.Dan McCafferty a Pete Agnew si koncerty opravdu užívají.Energie která je z nich cítit je až neuvěřitelná.
Album The Newz, kterým se Nazareth po deseti letech znovu ucházejí o přízen posluchačů, je pokusem vdechnout novou energii osvědčeným rockovým postupům. Našlapaný otvírák Going Loco, energická Liar či hymnická Day At The Beach připomínají, o co těm rockerům v 70. letech vlastně šlo. Producentem desky teprve sedmadvacetiletý (!), talentovaný Yann Rouiller. Budou The Newz novou rockovou klasikou? To ukáže čas.

 

Převzato z www.beat.cz

Autor: Jiří Podrábský DiS

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz