ČLÁNKY
Nová cyklotrasa na Podřipsku bude (Hora Říp a okolí - Cestování) Autor: MUDr. Ondřej Krajník
2008-08-27 12:11:55 Četlo: 4352 0 komentářů

O tom, jak velkou roli mohou hrát v přípravách některých projektů party nadšenců se přesvědčí možná už brzy obyvatelé Podřipska.

Před 3 roky totiž začal uvádět v život svůj projekt nové cyklotrasy pan Jiří Bartoň ze Spomyšle, který za pomoci kamarádů vytyčil přepokládanou trasu a navíc ji prosadil do základní sítě významných cyklotras jak ve“ svém“ kraji Středočeském, tak i v sousedním Ústeckém.

 

Obr. 1: Pan Jiří Bartoň ze Spomyšle- autor návrhu cyklotrasy

V „ našem“ Ústeckém kraji se iniciativy chopil „ Vlastivědný spolek Říp, o.s.“ a zorganizoval propagační jízdu po trase budoucí cyklostezky. Dne 23. 8. 2008 vyjela skupina cyklistů z nádraží Vraňany a pokračovala přes Spomyšl, Horní Beřkovice, Ctiněves, Krabčice- Rovné, Vesce do Roudnice n. L..

 

Obr. 2: Spolek Říp na startu propagační jízdy dne 23. 8. 2008

Cesta je velmi příjemná, vede po starých polních, lučních a lesních cestách/ začíná u přívozu v Lužci nad Vltavou, míjí židovský hřbitov u Spomyšle, projíždí kolem původního místa fotbalového hřiště v H. Beřkovicích, kolem vršku „ katovna“ nad Jeviněvsí…/. Za Horními Beřkovicemi se cyklostezka spojuje s červenou značkou KČT, kterou sleduje až do Rovného. Z Rovného se pokračuje alejí Svatopluka Čecha přes Vesce do Roudnice nad Labem.

 mapa

Obr. 3: Mapa cyklostezky od autora návrhu/ mapa se zaměřením GPS je na stránkách obou krajských úřadů/

Na krajském úřadě Ústeckého kraje jsme se zeptali vedoucího investičního odboru pana Ing. Jiřího Smrčky na současný stav příprav cyklostezky.

Je stavba cyklostezky pod Řípem v plánech Ústeckého kraje?

Ve studii rozvoje cykloturistiky (verze projednaná ZÚK) je trasa součástí základní sítě významných cyklotras. Má číslo 3095 (dle značení KČT) a má regionální význam. Vyšší význam mají už jen stezky nadregionální. / odpověděla vedoucí odboru regionálního rozvoje RNDr. Zuzana Kadlecová/

Je vyřešeno křížení cyklostezky s plánovaným novým obchvatem Roudnice nad Labem?

Vzhledem k tomu, územní řízení projektu obchvatu je ve fázi před vydáním územního rozhodnutí, bude investiční odbor řešit koordinaci zpracovatele projektu se studií cyklostezek v následné fázi zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení.

Děkujeme za přesné odpovědi.

Za spolek Říp

MUDr. Ondřej Krajník

Přidat komentář může pouze přihlášený uživatel.

Kamera - HORA ŘÍP

POČASÍ NA PODŘIPSKU

TEPLOTA

SRÁŽKY

Alpská restaurace - přijďte ochutnat naše speciality     Stavebniny Straškov - Stavte s námi     Vaněk plus s.r.o. - Uhelné sklady     Agrotip - Ing. Blažek - Zemědělská technika     Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem     Lobkowicz Evets     www.mlekozvrazkova.cz - informace o mléčném automatu ve Vražkové a Škodově statku     e-vany - kvalitní česká vana přímo od výrobce     Ginkozahrady     Petr Benetka - nejen umělecký kovář a zámečník     Duoton     MojePodřipsko.cz